Er zal 3 miljard dollar uitgegeven worden aan abonnementen voor elektronische uitgaven van tijdschriften en kranten in 2014. Traditionele printabonnementen zullen lijden onder de kanibalisering van de e-variant.
Dat blijkt uit een onderzoek (PDF) van Next Issue Media, een consortium waarin grote uitgeverijen als Conde Nast, Hearst enNews Corp zich hebben verzameld. Voor het onderzoek werden 1800 Amerikaanse respondenten ondervraagd.
Met de komst van de iPad en e-readers, zoeken veel uitgeverijen naar nieuwe verdienmodellen. Volgens het onderzoek zullen de nieuwe initiatieven van deze spelers gretig aftrek vinden bij het publiek. Zo liet mediagigant News Corporation, weten een nieuwe tablet-krant uit te gaan geven. Ook Telegraaf Media Groep heeft veel plannen om te experimenteren met betaald nieuws binnen applicaties voor tablet-apparaten. De eerste iPad-applicatie die het bedrijf onlangs lanceerde is weinig innovatief, maar de toekomst moet meer bieden.
De papieren kranten en tijdschriften moeten echter inleveren. Al met al zullen uitgevers de komende jaren met de winst uit elektronische abonnementsvormen uitkomen op een positief resultaat.
Van de respondenten is 9 procent bereid een abonnement te verlengen wanneer er een interactieve utgave voor handen is. Van deze groep kiest 30 procent voor een gecombineerd abonnement, waarin print en digitaal samen gaan. Wanneer de aanvullende waarde van de interactieve editie op de printeditie kan worden aangetoond, is men bereid hiervoor een aanzienlijk hogere prijs te betalen.
Digitale lezers zouden eerder geneigd zijn een abonnement te nemen zonder korting. Waar het bij print vaak geschermd wordt met aanbiedingen voor een abonnement in de vorm van een proefabonnement, en hogere prijzen voor losse nummers, is de digitale lezer bereid een abonnement te nemen waarbij hij omgerekend evenveel betaalt per los nummer.
Op dit moment experimenteren uitgevers met het omzetten van een uitgave naar bijvoorbeeld de tablet van Apple. In de toekomst, wanneer meerdere tablets van grote spelers op de markt komen, zal de acceptatie van bijbehorende abonnementen versnellen.
Bron: Emerce
Geen gerelateerde berichten gevonden.
Te vinden in: Apps, Ebooks & Magazines, iPad, Nieuws


